STRONA GŁÓWNA
ARTYKUŁY
WYWIADY
AKTUALNOŚCI
INTERNALE
KONTAKT


KOLIBRO - Intranet & BPM Experts
Skutecznie doradzamy
w komunikacji wewnętrznej! KOLIBRO - Intranet & BPM Experts

Kongres EICIM. Relacja z pierwszego dnia.
Portale społecznościowe doceniane przez pracodawców
Start, czyli komu i kiedy potrzebny jest intranet?
Obieg faktur a komunikacja wewnętrzna
Motywowanie użytkowników intranetu
Praca grupowa czyli jak oddzielić ziarno od plew
11 edycja Intranet Design Annual
Znamy Najlepszych w Intranetach i Komunikacji Wewnętrznej w Polsce!
MTH intranetu, czyli co każdy dojrzały intranet mieć powinien
Minimum 21 korzyści z wdrożenia Intranetu


SharePoint.pl
Intranet Journal
AudytKomunikacyjny.pl
Intranet Road Map
Intranet Organization
Najlepsze intranety

Stój, bo strzelam – czyli intranet w policji
Autor: Katarzyna Sosińska, Opublikowano: 2010-03-19 08:57:47

Złapać złodzieja, pokierować ruchem ulicznym, zatrzymać pirata drogowego i wejść do intranetu – podkarpacka policja dba nie tylko o bezpieczeństwo, ale też o komunikację wewnętrzną jednostki.

Jest to nie lada wyzwanie zważywszy na fakt, jak wygląda praca policjanta. Jest związana z wieloma wydarzeniami, ciągłym byciem w pogotowiu, mnogością napływających informacji oraz nieustannym poczuciem braku czasu. Komunikacja oddolna prawie nie występuje, informacje docierają z opóźnieniem lub częstokroć pomijają po drodze wiele osób. W takim otoczeniu jeden z policjantów, asp. Wojciech Kulig, wymyślił stworzenie portalu komunikacji wewnętrznej, który byłby reakcją na oczekiwania pracowników-policjantów. I pomysł ten zrealizował.

Podstawowym celem portalu jest dzielenie się wiedzą i szerzenie różnorodnych informacji – od codziennej prasówki, przez kalendarium wydarzeń, porady prawne i socjalne, niezbędne dokumenty firmowe po forum dyskusyjne i kącik hobbystów. Codziennie strona jest odwiedzana przez ok. 200 osób. Dużym wzięciem cieszą się sprawozdania po spotkaniach i naradach, które zaczęły zastępować papierowe notatniki. Cenną korzyścią z takiej zmiany jest możliwość otrzymywania informacji zwrotnych na temat zainteresowań, odbioru faktów czy reakcji na daną wiadomość. Jest to też wartościowe narzędzie, jeśli chodzi o badanie nastrojów społecznych i pozwala szybko zdiagnozować nadchodzącą sytuację kryzysową w momencie powstawania problemu. Dostęp do intranetu posiadają tylko pracownicy podkarpackiej policji. Dzięki temu zawiera też informacje tajne, takie jak profil sprawców czy utajnione wewnętrzne informacje.

Poza korzyściami natury integracyjnej, jako fundamentalną zaletę intranetu uważa się oszczędności czasowe. Pracownicy nie tracą go w poszukiwaniu dokumentów, druczków, podań czy wniosków, w kilkadziesiąt sekund otrzymują je poprzez portal.

Jednostka posługuje się najnowocześniejszymi narzędziami intranetowymi i sprytnie je wykorzystuje w komunikacji wewnętrznej. Jednym z ciekawych pomysłów było nagranie TV, na którym komendant główny policji odpowiada na pytania pracowników, przesłane w formie mailowej. Interesujący i jednocześnie prosty zamysł.

INTRANETY.PL gratulują podkarpackiej komendzie i życzą dalszych, wspaniałomyślnych inspiracji na urozmaicenie portalu intranetowego.

 

Na podstawie miesięcznika „Policja 997”, nr 46, str. 35.

 

Katarzyna Sosińska

Redaktor INTRANETY.PL – pierwszego polskiego portalu Intranetów i Komunikacji Wewnętrznej. Wyróżniona absolwentka Podyplomowego Studium Public Relations i Strategicznego Komunikowania w Firmach w Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Specjalizuje się w projektach z zakresu komunikacji wewnętrznej. Opracowuje i realizuje strategie komunikacji oraz wizerunkowe. 


KNOW-HOW w działaniu! Jak zdobyć przewagę konkurencyjną dzięki zarządzaniu wiedzą
Jan Fazlagić
The Human Side of Intranets
Jerry W. Koehler (Editor), Thom Dupper, Marvin D. Scaff, Patti Paxson, Fred Reitberger
The Corporate Intranet
Ryan Bernard
The 21st Century Intranet
Jennifer Stone Gonzalez

Copyright (c) intranety.pl | Kontakt